آماده سازی دندان برای انجام لمینت

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | آوریل 23rd, 2020

قسمتی از بخش براق و بیرونی مینای دندان شاید برداشته بشود تا اطمینان حاصل شود که لمینت دندان به خوبی جایگذاری خواهد شد. البته حجم مینایی که برداشته می‌شود کم میباشد و به نازکی همان ونیری است که باید جایگزین گردد. برای این که اطمینان حاصل گردد هیچ درد و ناراحتی بوجود نمی‌آید شاید از بیهوشی موضعی استفاده بشود ولی در اغلب موارد ضرورتی برای انجام این کار نیست. وقتی که دندان شما آماده شد دندانپزشک شروع به قالب گیری می‌کند. این قالب همراه با سایر اطلاعات مورد نیاز برای ساخت ونیر به تکنسین دندانپزشکی داده خواهد شد. رنگ دندان‌های اطراف با یک لایه‌ی هدایت کننده هماهنگ می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که روکش کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

در صورتی که آماده سازی دندان برای انجام لمینت بسیار جزئی باشد احتمالا شما تا آماده سازی لمینت دندان در آزمایشگاه به روکش موقت نیاز ندارید.بعد پس از آماده سازی، دندان تا حد بسیار زیادی مثل قبلش است ولی کم تر صیقلی خواهد بود.

توجه داشته باشید، شما عزیزان می‌توانید همه هزینه‌های درمانی و زیبایی خود اعم از کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، لمینت دندان، پرکردن دندان، ارتودنسی و… را به صورت اقساطی پرداخت نمایید.

بعد از جایگذاری ونیر کامپوزیت و لمینت دندان، شاید نیاز به اصلاحات جزئی وجود داشته باشد. معمولا قبل از هرگونه تغییری بهتر است کمی صبر کنید تا به آن عادت کنید. احتمالا دندانپزشک شما یک هفته پس از نصب کامپوزیت دندان و لمینت دندان سرامیکی وقت مجددی برای مراجعه به کلینیک دندانپزشکی به شما خواهد داد تا ونیر کامپوزیت و همچنین روکش لمینت شما را چک کند و مطمئن شود که از آن رضایت کامل دارید.

ارسال پاسخ