بررسی مزایای ایمپلنت دندان

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | جولای 25th, 2020

دندان‌ها یکی از با مهمترین اعضای بدن میباشند که بدون آنها شاید برای شما مشکلات زیادی ایجاد گردد. مثل بقیه بخش های بدن، دهان نیز حاوی باکتری‌هایی است که عمدتا بی‌ضرر هستند. اما یادتان نرود که دهان نقطه ورود هوا و غذا به دستگاه‌ گوارش و دستگاه تنفسی است و بعضی از این باکتری‌ها می‌توانند باعث بیماری شوند.

اغلب داشتن یک سیستم دفاعی طبیعی و قوی در بدن در کنار رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند میزان و نوع این باکتری‌ها را کنترل کند. با این وجود، بدون رعایت بهداشت دهان و دندان، باکتری‌ها می‌توانند به سطحی برسند که ممکن است منجر به عفونت‌های دهان مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه شوند.

علاوه بر این بعضی از داروهای خاص مانند داروهای ضد احتقان، آنتی‌هیستامین‌ها، مسکن‌ها، دیورتیک‌ها و داروهای ضدافسردگی می‌توانند جریان بزاق را کاهش دهند. بزاق غذا را برای هضم آماده کرده و اسیدهای تولید شده توسط باکتری‌ها را در دهان خنثی می‌کند. بنابراین از تکثیر باکتری‌ها جلوگیری کرده و می‌تواند متضمن سلامت کلی بدن‌تان باشد.

تحقیقات نشان داده‌اند که باکتری‌های موجود در دهان و التهاب مرتبط با شکل شدید بیماری لثه (پریودنتیت) ممکن است در ایجاد برخی از بیماری‌ها نقش داشته باشد و برخی از بیماری‌ها مانند دیابت و HIV یا همان ایدز می‌توانند مقاومت بدن در برابر عفونت را پایین بیاورند و مشکلات بهداشتی دهان را شدیدتر کنند. با این وجود وضعیت دهان و کیفیت دندان‌های ما نقش مهمی در سلامت کلی بدن دارند. اگر دندان‌های سالمی داشته باشید؛ می‌توانید حتی به سیستم گوارشی خود نیز کمک کنید. بنابراین جایگزینی دندان‌های افتاده به روشی به نام ایمپلنت می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد.

بهبود ظاهری صورت

دندان‌هایی که به شیوه ایمپلنت در دهان کار گذاشته می‌شوند بسیار شبیه به دندان‌های معمولی و طبیعی خودتان است و از آنجا که برای فیوز کردن یا همان جوش خوردن با استخوان فک طراحی شده‌اند؛ دائمی هستند و با انجام مراقبت‌های خاص می‌توان از آنها چندین سال استفاده کرد.

بهبود صدا شخص

دندان‌های مصنوعی که به صورت متحرک روی لثه نصب می‌شوند؛ به شدت روی تن صدای شما تاثیر می‌گذارند. این موضوع در مورد ایمپلنت صدق نمی‌کند. چرا که این دندان‌ها پایه‌ای پیچ مثل در استخوان فک دارند که با این استخوان جوش خورده و از تحرک تاج دندان نصب شده جلوگیری می‌کند.

آرامش بیشتر

چون که ایمپلنت‌ها بعد از مدتی به بخشی از بدن شما تبدیل می‌شوند؛ مشکلات ناشی از پروتزهای قابل جابجایی را ندارند.

راحت تر غذا خوردن

کشیدن دندان می‌تواند جویدن را مشکل کند. اما ایمپلنت‌ها دقیقا مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.

ارسال پاسخ