کاشت ایمپلنت محدودیت سنی ندارد

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | جولای 10th, 2020

طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا ، نیمی از مردان و زنان بالای ۶۵ سال حداقل یک دندان از دست رفته دارند  این امر سبب میشود آنها کاندیدهای ایده آلی برای کاشت ایمپلنت باشند که این شامل افراد سالخورده ۸۰-۹۰ ساله هم میشود. هرچند دندانپزشک در کلینیک دندان پیش از توصیه به کاشت ایمپلنت ، سلامت کلی بیمار را در نظر می گیرد، صرفاً داشتن سن بیشتر به طور معمول باعث نمیشود که امکان انجام ایمپلنت برای بیماران وجود نداشته باشد در واقع سالمندانی که سال ها با پروتزهای متحرک زندگی می کردند شاید بخواهند به جای آنها از ایمپلنت های دندانی دائمی و غیرمتحرک استفاده نمایند.

در بیماران بزرگ سال ، با اهمیت ترین عامل موفقیت طولانی مدت در کاشت ایمپلنت سن نمی باشد، بلکه کیفیت استخوان فک در محل کاشت است. مشخصات خوب ایمپلنت پایداری و کامل بودن از لحاظ ساختاری به دلیل فرآیند پیوند استخوانی می باشد. در صورتی که در محل کاشت تراکم کافی استخوان وجود نداشته باشد که بتواند پیوند قوی ای با ایمپلنت دندانی برقرار کند، کاشت ایمپلنت شکست خواهد خورد.
در مشاوره نخستین، جراح دهان و دندان شما کیفیت استخوان فک را در محل پیشنهاد ایمپلنت ارزیابی می کند. در صورتی که مشخص بشود که از دست دادن استخوان می تواند چالشی برای موفقیت عمل پیوند استخوانی (osseointegration) باشد ، پیوند استخوان ممکن است توصیه شود تا بیمار کاندید بهتری برای انجام ایمپلنت باشد.

تحرک استفاده کنند.

بزرگترین تفاوت بین بیماران جوان و مسن در زمینه کاشت ایمپلنت این می باشد که در وهله اول افراد چگونه دندان های خود را از دست داده اند. جوان ترها اغلب در حوادث دندان خود را از دست می دهند در حالی که افراد مسن تر اغلب دندان های خود را به خاطر پوسیدگی و یا بیماری از دست می دهند. جدا  از اینکه چگونه دندان یا دندان های طبیعی خود را از دست داده اید ، ما شما را تشویق می کنیم که با مشورت با پزشک بررسی کنید که آیا کاشت دندان مناسب ترین روش جایگزینی دندان برای شما است یا نه!
ایمپلنت دندان در بیمارانی که در دهه ۸۰ و حتی ۹۰ زندگی خود هستند، موفقیت خود را نشان داده اند. اگرچه سلامتی بیمار باید مورد توجه قرار گیرد ، اما عموماً حد بالای سن برای جراحی کاشت ایمپلنت وجود ندارد. بعنوان نمونه، دست کم نیمی از آمریکایی های بالای ۶۵ سال یک یا چند دندان از دست رفته دارند ، بنابراین افراد در این گروه سنی کاندیدهای مناسبی برای کاشت ایمپلنت می باشند.

ارسال پاسخ